Expert in study
alarm
Ask
Social Sciences
gaze

Emily also buys food and toys for her rabbit she buys a bag of food for 20 she buys two toys for three each write one equation to describe the total amount Emily spends on food and toys explain how to use the order of operations to solve the equation

answers: 1
Register to add an answer
The time for answering the question is over
102 cents mileage
Answer:

Answer:

Okay now first, she wants one bag of food for her rabbit is 20 dollars. Now she want to buy two toys for her rabbit for 3 dollars each. So 20 + (3 x 2) = $26 dollars.

Thanks!

~FieryAnswererGT\\~

39
mileage
For answers need to register.
Contacts
mail@expertinstudy.com
Feedback
Expert in study
About us
For new users
For new experts
Terms and Conditions