Expert in study
alarm
Ask
Math
Trujillo Trujillo Dec 25, 2020

If 4kg jaggery is rs,80 How to find out how muchwill 15 kg of jaggery cost​

answers: 1
Register to add an answer
The time for answering the question is over
Answer:

₹300

4 kg jaggery cost = ₹80

1 kg jaggery cost = ₹20

then 15 kg jaggery cost = 15× ₹20

cost = ₹300

348
Le Le
Dec 25, 2020
For answers need to register.
Contacts
mail@expertinstudy.com
Feedback
Expert in study
About us
For new users
For new experts
Terms and Conditions